6 лютого стартувала реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) 2017. Що спільного між ЗНО та академічною доброчесністю і чому остання є важливою для успішного навчання? Відео Проекту SAIUP.

 За 10 років існування зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) продемонструвало приклад успішної реформи в освітній сфері та широку суспільну підтримку, яка залишається стабільною протягом всього часу. За результатами опитувань Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, 57,8% респондентів довіряються системі зовнішнього оцінювання в Україні. Під час опитування, проведеного Фондом в 2016 році, 46.3% респондентів погодились з твердженням, що впровадження зовнішнього тестування «стало кроком до справедливості у державі».

Висока довіра до ЗНО зумовлена тим, що система зовнішнього незалежного оцінювання створює чіткі та зрозумілі правила гри і дає рівні можливості всім абітурієнтам для вступу до університету. Окрім того, проведення зовнішнього незалежного оцінювання організоване таким чином, що виключає будь-які нечесні практики при його складання – успіх на ЗНО залежить винятково від чесних зусиль кожного учасника. Важливо, щоб абітурієнти та студенти в Україні зрозумілі, що саме чесне навчання і самостійно докладені зусилля забезпечують успішний результат – і це стосується як ЗНО, так і подальшого отримання вищої освіти та професійної діяльності.

Проект сприяння академічної доброчесності в Україні – SAIUP підготував ознайомче відео для випускників шкіл, які складатимуть ЗНО, де пояснюється, чому так важливо дотримуватися чесних правил гри.