Завершився триденний тренінговий марафон, який проводився спільно Проектом сприяння академічній доброчесності в Україні – SAIUP від Американських Рад та програмою «Активні громадяни» від Британської Ради в Україні.

Марафон проходив одночасно в десяти українських університетах, які є партнерами Проекту SAIUP – Донецькому національному університеті імені Василя Стуса, Запорізькому національному університеті, Ізмаїльському державному гуманітарному університеті, Інституті міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка, Луцькому національному технічному університеті, Одеському національному університеті імені І.І.Мечникова, Сумському державному університеті, Тернопільському національному економічному університеті, Тернопільському державному медичному університеті імені І.Горбачевського, Харківському національному університеті імені В.Н.Каразіна.

Тренінги проходили в групах, до яких увійшли зацікавлені студенти і викладачі від кожного ВНЗ. Метою занять було отримати досвід роботи в команді для написання заявок на реалізацію проектів, що підтримають розвиток системи забезпечення академічної доброчесності в стінах університету.

Університети комплектували команди самостійно, чітких критеріїв, окрім зацікавленості в роботі Проекту та активній підтримці ідей академічної доброчесності, не висувалося. Так, в Харківському національному університеті команда склалася з активних студентів, а в Одеському національному університеті активність виявили викладачі. В більшості ВНЗ, які взяли участь в марафоні, сформувалися спільні команди – зі студентів і викладачів, що є важливим, тому що робота з впровадження основних принципів доброчесності в університеті передбачає залученість усіх зацікавлених сторін – і викладачів, і студентів, і адміністрації.

Американські Ради з міжнародної освіти висловлюють подяку всім університетам-партнерам, які взяли участь у спільному марафоні, та Британській Раді в Україні, яка виступила співорганізатором заходу. Особлива подяка професійним фасилітаторам програми «Активні громадяни» – завдяки їм тренінги були наповнені змістом, ідеями та настроєм.

За матеріалами SAIUP.