Із середини березня команда Проєкту сприяння академічній доброчесності в Україні – SAIUP перейшла в онлайн-режим. Але це зовсім не вплинуло на звичний темп роботи команди та на чисельність відвідувачів наших заходів. Українська освіта зіткнулася із новим викликом – раптовим переходом в онлайн-навчання та викладання. Проєкт SAIUP вирішив допомогти викладачам та вчителям пережити цей «освітній шок», запустивши серію «Вебінарів SAIUP на дивані», і не тільки.

Вебінари SAIUP на дивані

Перед тисячами викладачів з усіх куточків України постала проблема перетворення звичного формату викладання та навчання у віртуальний. Це не абиякий виклик, вже не кажучи про те, наскільки чутливим є питання академічної доброчесності в такому режимі освітнього процесу. Проєкт сприяння академічній доброчесності в Україні – SAIUP, зібравши довкола себе когорту прогресивних та досвідчених експертів, запустив серію вебінарів. Ці онлайн-події присвячені численним аспектам академічної доброчесності в умовах онлайн-навчання і не тільки. Особливості дотримання академічної доброчесності у точних та природничих науках, плагіат в наукових роботах, адаптація до викладання в онлайн-форматі, проведення сесії онлайн, поради стосовно академічного письма, історії успіху університетів у запровадженні ефективних систем доброчесності – досвідом та знаннями із цих питань щедро діляться гості «Вебінарів SAIUP на дивані».

Спільними зусиллями

Як і раніше, ми завжди радо пристаємо на запрошення наших партнерів та колег із освітньої сфери. У співпраці із проектом IREX «Вивчай та розрізняй» Проєкт сприяння академічній доброчесності в Україні провів два вебінари для адміністрацій університетів, шкіл та ІППО на тему впровадження політик академічної доброчесності та моніторингу їх ефективності. Координатор Проєкту Тарас Тимочко долучився до онлайн-дискусії «Академічна доброчесність та Нова українська школа», ініційованої Сумським державним університетом. Спеціалістка SAIUP Яна Чапайло виступила із промовою на відкритті П’ятої міжнародної конференції для студентів та молодих вчених «Мотивація у системі академічної доброчесності», що проводилася за ініціативи Буковинського державного медичного університету.

YouTube-канал SAIUP

Усі наші онлайн-події доступні у записі на YouTube-каналі SAIUP. Не словом, а числами: так, за час карантину, наш YouTube-канал зібрав 22 100 переглядів та отримав 700 нових підписників, сягнувши позначки майже 3000 осіб. Менше, ніж за два місяці ми зорганізували 14 онлайн подій, зібрали 3600 учасників вебінарів та 20000 глядачів. За нашою фейсбук-сторінкою стежить 6074 особи.

Інфобюлетень

Ми продовжуємо ініціативи, розпочаті у докарантинний період. Зокрема, це випуск Інформаційних бюлетенів «Академічна доброчесність». За цей час світ побачило три нових номера, присвячених питанням дистанційного навчання на засадах доброчесності, забезпечення якості освіти в умовах віртуального навчання та викладання. Із номерами Інфобюлетнів можна ознайомитися онлайн на нашому сайті: Випуск 9, Випуск 8, Випуск 7.

“Короткі поради”

У прийдешні тижні SAIUP планує реалізувати ще одну ідею – випуск коротких YouTube-відео, присвячених академічному письму. Кожне з відео має на меті дати українському студентству практичні інструкції стосовно написання різних жанрів письмових завдань. Передбачаємо записати 6 відеороликів, у кожному із яких досвідчені у питаннях академічного письма консультанти SAIUP будуть пояснювати, як правильно писати аргументативне есе, наукове есе, тези конференцій, оформлювати списки літератури, здійснювати редакцію власного наукового тексту, а також готувати усну презентацію.

Academic Integrity Non-Stop

«Доброчесність – це чинити правильно, навіть коли ніхто цього не бачить», – йдеться у в одній із найвідоміших цитат про академічну доброчесність. Ми щиро сподіваємося, що випробування карантином спонукає освітян та всіх здобувачів освіти цінувати справжнє навчання, яке, не в залежності від умов, завжди повинне ґрунтуватися на засадах академічної доброчесності.

ENGLISH version of the article is available here.