В Україні стартував Проект сприяння академічній доброчесності. Про це повідомили учасники прес-конференції, яка відбулась 24 лютого 2016 року в українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ». У заході взяли участь перший заступник Міністра освіти і науки України Інна Совсун, радник з питань преси, освіти та культури Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні Конрад Тернер та координатор Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні Тарас Тимочко.

Як зазначила Інна Совсун, головною метою реформ, які втілює Міністерство, є якість освіти, яку неможливо забезпечити без дотримання принципів академічної доброчесності усіма учасниками освітнього процесу.

«Для забезпечення високої якості освіти в університетах нам необхідно також змінити ті цінності і практики, які вкорінювалися у систему впродовж десятиліть. Потрібно вибудовувати всередині університетів нові відносини, котрі будуть базуватись на принципах доброчесності, взаємної довіри, поваги і відповідальності», – підкреслила перший заступник Міністра.

Інна Совсун повідомила, що Проект сприяння академічній доброчесності в Україні спрямований на якісну зміну ціннісних підходів та орієнтирів у вищій освіті.

Перший заступник Міністра зазначила, що першочерговим завданням Міністерства у цьому проекті є розробка відповідної нормативно-правової бази, а його реалізацію здійснюватимуть Американські Ради з міжнародної освіти за підтримки Посольства США в Україні.

Радник з питань преси, освіти та культури Посольства США в Україні Конрад Тернер наголосив, що невід’ємною частиною Проекту сприяння академічній доброчесності будуть бібліотеки. «Бібліотека є тим осередком, який може розповсюджувати інформацію як про доброчесність, так і про питання плагіату», – зауважив Конрад Тернер. На його думку, важливою також є участь у Проекті роботодавців: вони можуть мотивувати студентів до більш якісного навчання та доброчесної поведінки, наголошуючи на тому, що саме таких працівників вони хотіли б бачити у своїх компаніях.

Координатор Проекту Тарас Тимочко повідомив, що у пілотному етапі візьмуть участь 10 вищих навчальних закладів: Донецький національний університет у Вінниці, Луцький національний технічний університет, Тернопільський національний економічний університет, Тернопільський державний медичний університет, Сумський державний університет, Харківський національний університет ім. А. Н. Каразіна, Запорізький національний університет, Ізмаїльський державний гуманітарний університет, Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова та Інститут міжнародних відносин Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка. За його словами, вагому участь у реалізації проекту візьме університет Фейрфілд (штат Коннектикут, США). Для університетів-учасників проекту наразі розробляється курс «Академічне письмо», який включатиме у себе роз’яснення щодо академічної доброчесності. Оскільки проект розраховано на 4 роки, курс має охопити все поточне покоління студентів бакалаврату.

Оригінальна стаття: Міністерство освіти і науки України