В “Дзеркалі тижня” вийшла стаття “Дисертації – “взять и отменить”?”, присвячена темі плагіату в українській науці та роздумам щодо того, як його побороти. Були опитані науковці з українських університетів та науково-дослідних інститутів.

Автор, Лідія Суржик, нагадала про гучні скандали, пов’язані із звинуваченнями у плагіаті окремих науковців і посадовців, а також навела статистику останніх років щодо захисту докторських дисертацій в Україні. Якщо вірити даним – найбільше докторів у нас захищається з економіки, педагогіки та медицини, а найменше – з хімії, біології та фізиком-математичних наук.

Респонденти, опитані “Дзеркалом тижня” визнали, що негативні явища, такі як плагіат, а також – фальсифікація та курупція, дійсно мають місце в українській вищій освіті і науці та становлять загрозу для розвитку України як цивілізованої країни. Кожен з них запропонував своє бачення щодо того, як побороти ці негативні явища. Зокрема, відзначалося, що культура плагіювання і привласнення чужих робіт і текстів в Україні є дуже вкоріненою та починається ще зі школи.

Кожен з опитаних “Дзеркалом тижня” респондентів висловив певний скепсис щодо того, чи можливо побороти плагіат лише створенням спеціалізованих державних структур. І всі респонденти погодилися з тим, що саме формування культури нетерпимості до плагіату та критичної маси науковців, рішуче налаштованих проти таких явищ, зможе приборкати плагіат в українській науці.

Прочитати статтю Лідії Суржик “Дисертації – “взять и отменить”?” можна на сайті “Дзеркала тижня”.