Фото: dt.ua
Міністерство освіти і науки наразі не має законних підстав скасувати докторську ступінь Катерини Кириленко.

Про це міністр Лілія Гриневич розповіла в інтерв’ю “Українській правді. Життя”.

Атестаційна комісія МОН не розглядала питання про скасування ступеню. Тому що ми не отримали жодного подання спеціалізованої вченої ради про те, щоб скасувати науковий ступінь. Якби ми мали подання про те, щоб “скасувати”, ми б ставили на голосування рішення “залишити чи скасувати” науковий ступінь“, – пояснила вона.

Відтак атестаційна комісія прийняла рішення “Взяти інформацію до відома”.

Адже Спецрада Національного університету біоресурсів і природокористування, який очолює Станіслав Ніколаєнко, не надавала до розгляду подання про те, аби “скасувати” докторську ступінь Катерини Кириленко.

Як, відомо, саме ця спецрада і присудила ступінь роботі, яка містить у тому числі псевдонауку про лептонного Бога.

На зауваження, що така спецрада не дасть висновок про те, що вона присудила ступінь роботі з плагіатом і псевдонаукою, Лілія Гриневич відповіла: “Але у нас немає зараз альтернативного виходу”.

Тому що чинне законодавство передбачає саме такий механізм.

“Я вважаю, що це конфлікт інтересів – коли рішення про позбавлення наукового ступеню має прийняти та ж сама спеціалізована вчена рада, яка його присудила. Це передбачено законодавством, яке було прийнято ще до мене. Його треба міняти”, – додала вона.

Аби вирішити цю проблему МОН з вересня запускає роботу Національного агентства забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО).

“У НАЗЯВО ми спеціально сформували Комітет з питань етики. Він буде складатись з науковців, а не з чиновників. І цей комітет зможе, навіть без спеціалізованих вчених рад, ініціювати позбавлення наукового ступеню, коли є доведений плагіат”, – сказала Гриневич.

 

Читати статтю повністю: Українська правда. Життя