20 квітня 2017 року в бібліотеці НТУУ “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського” відбулася конференція, присвячена темі академічної доброчесності та механізмам її забезпечення в університетах України, організована спільно Американськими Радами з міжнародної освіти, НТУУ “КПІ імені Ігоря Сікорського” та Українською бібліотечною асоціацією.

Метою конференції було ознайомити представників українських ВНЗ із можливостями та  наявними механізмами впровадження і забезпечення академічної доброчесності в навчальному процесі у вищій школі.

Спікерами виступили координатори Проекту SAIUP з кількох університетів, члени робочої групи при Міністерстві освіти і науки, які працюють над розробкою нормативної бази до рамкового Закону “Про освіту”, зацікавлені представники університетської спільноти.

Проект сприяння академічній доброчесності висловлює подяку всім партнерам за співпрацю у організації конференції та всім учасникам за їх активну позицію та участь у конференції.

Конференція “Академічна доброчесніст: практики українських ВНЗ” відбулася за підтримки Посольства США в Україні.

 


Цитати з виступів спікерів:

“Академічну доброчесність за одну ніч не зробиш”Ярема Бачинський, директор Американських Рад з міжнародної освіти в Україні.

“Лікування – це профілактика, цей принцип стосується і академічної доброчесності” – Оксана Сидоренко, коордиантор SAIUP від викладацького складу в Тернопільському державному медичному університеті імені І.Я.Горбачевського.

“Право остаточного висновку у питаннях плагіату в студентських роботах повинно бути за університетом в рамках університетської автономії” – Сергій Квіт, Міністр освіти і науки України в 2014-2016рр.

“Академічна доброчесність потребує мужності… забудьте про поняття “поріг плагіату” – він або є, або його немає!” – Володимир Сацик, засновник сайту “Освітні тренди”, доцент Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана.

“Студентів треба вчити, як правильно писати, цитувати і оформлювати роботи. Курс “Основи академічного письма” повинен враховувати особливості викладання для студентів-першокурсників, спеціальний курс науково-дослідницького письма повинен бути запропонований студентам магістерських та PhD програм” – Валентина Галущак, координатор Проекту SAIUP, проректор з науково-педагогічної роботи Луцького національного технічного університету.

“Зазвичай студенти не мають до кого звернутися з питань оформлення та структури написання курсових та дипломних робіт. Викладачі не завжди мають час та можливість, а інколи – і відповідної компетенції, щоб допомгти. Центр академічного письма при університеті може взяти на себе ці завдання” – Віктор Дроздов, координатор SAIUP від викладацького складу в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті.


Відеозапис події на YouTube