Проєкт сприяння академічній доброчесності в Україні – SAIUP запустив серію інформативних відео «Короткі поради від SAIUP». Сьогодні раді представити вашій увазі другий епізод – «Оформлення списків джерел. Цитування та посилання» від Світлани Чуканової, Ph.D., завідувачки сектору Наукової бібліотеки, координаторки Американської бібліотеки ім.В.Китастого в НаУКМА.

Короткі поради стосовно «Оформлення списків джерел. Цитування та посилання» будуть корисні всім, чия кваліфікаційна чи наукова робота (дипломна, дисертація, стаття тощо) уже на завершальному етапі, та потребує лише фінальної перевірки та впорядкування списків використаної літератури.

У цій серії ви дізнаєтеся:

  • про стратегії уникнення плагіату (цитування, перефразування та узагальнення);
  • що «можна», а що «заборонено» під час цитування, перефразування та узагальнення;
  • як «балансувати голос» у науковому тексті;
  • про внутрішньотекстові та підсторінкові посилання;
  • як правильно оформлювати україномовні та іншомовні джерела під час написання контрольних, курсових, дипломних робіт;
  • про стилі цитування та бібліографічних менеджерів.

Серія відео «Короткі Поради від SAIUP» відзнята у рамках Проєкту сприяння академічній доброчесності в Україні – SAIUP. «Оформлення списків джерел. Цитування та посилання»  – друге відео із серії. Слідкуйте за попередніми та наступними випусками на нашому YouTube-каналі та Facebook-сторінці. Короткометражні відео мають на меті надати студентам, аспірантам, дослідникам та усім зацікавленим практичні поради щодо написання різних видів академічних текстів (наукових робіт, тез, різних видів есе, рецензій тощо), а також етапів роботи над ними (редагування, оформлення літератури та ін.).

Більше матеріалів про написання академічних текстів, принципи академічної доброчесності, уникнення плагіату у письмових роботах, та загалом про забезпечення якості освіти ви можете знайти на нашому сайті.