Напередодні початку навчального року публікуємо для вас нове відео з рубрики “Короткі поради” щодо написання аргументативного есе.
Вміння чітко висловлювати власну думку та переконливо її аргументувати – універсальне і варте опанування. Нам часто випадає писати есе – як елемент екземену (ЗНО, іспити з визначення рівня володіння іншою мовою тощо) чи контрольне завдання. Зазвичай, аргументативне есе вимагають як частину заявки для отримання стипендії чи участі в конкурсі. Все ж, необхідно пам’ятати, що аргументативне есе відрізняється від твору-роздуму, з яким ми його іноді плутаємо. Саме про останній різновид есе детально розповість (та проілюструє на прикладі) спеціалістка Проєкту сприяння академічній доброчесності в Україні – SAIUP, Марта Томахів, Ph.D.
У цьому відео ви дізнаєтеся про:
  • що таке есе та для чого вчитися його писати;
  • етапи написання есе;
  • «формулу» написання аргументативного есе з п’яти абзаців;
  • структуру складових частин есе (вступу, абзаців основної частини та висновку) на прикладі;
  • що варто пам’ятати (академічну доброчесність і не тільки) під час написання есе.
Серія відео «Короткі Поради від SAIUP» відзнята у рамках Проєкту сприяння академічній доброчесності в Україні – SAIUP. «Як написати аргументативне есе?» – п’яте відео із серії. Слідкуйте за попередніми та наступними випусками на нашому YouTube-каналі та Facebook-сторінці.
Більше матеріалів про написання академічних текстів, принципи академічної доброчесності, уникнення плагіату у письмових роботах, та загалом про забезпечення якості освіти ви можете знайти на сайті https://saiup.org.ua/.