Запрошуємо до участі в Круглому столі на тему: «Формування академічної доброчесності та механізмів запобігання та протидії плагіату в наукових текстах в Україні».

30 вересня 2016 р. о 14.00 у приміщенні Міністерства юстиції України (м. Київ, Рильський провулок, 8a – зала засідань Колегії Мін’юсту «Грецька зала») за ініціативи Науково-дослідного центру з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України та спільно з Міністерством юстиції України, Міністерством освіти і науки України, Науково-дослідним інститутом інтелектуальної власності НАПрНУ, ДП «Інформаційні судові системи» Державної судової адміністрації України та за підтримки Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні (SAIUP) та Американських Рад з міжнародної освіти відбудеться круглий стіл на тему: «Формування академічної доброчесності та механізмів запобігання та протидії плагіату в наукових текстах в Україні».

У круглому столі візьмуть участь керівники Міністерства юстиції України, Міністерства освіти і науки України, Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності НАПрН України, ДП «Інформаційні судові системи» Державної судової адміністрації України, судді, представники провідних науково-дослідних установ і вищих навчальних закладів України, судові експерти, адвокати, представники юридичних фірм, представники інститутів громадянського суспільства та ЗМІ.

Реєстрація учасників круглого столу, а також акредитація ЗМІ за посиланням: https://goo.gl/forms/3baSQrmMVSloUyWn1

Метою цього заходу є формування науково-методологічних основ утвердження академічної доброчесності та ефективних механізмів запобігання та протидії плагіату в наукових і навчальних працях із використанням потенціалу судового та позасудового захисту авторських прав, методів і засобів судової експертизи в Україні, а також програмних продуктів, які дозволяють виявляти плагіат у наукових працях.

До обговорення учасникам заходу пропонуються такі питання:

  • Шляхи і методи формування академічної доброчесності у сфері науки і освіти в Україні.
  • Академічний плагіат: поняття, критерії, методи і суб’єкти виявлення.
  • Практика судового розгляду спорів щодо недобросовісного запозичення у академічних текстах фрагментів робіт інших авторів.
  • Потенціал державних науково-дослідних установ судової експертизи Міністерства юстиції України і інших суб’єктів експертної діяльності щодо запобігання плагіату в наукових творах.
  • Використання спеціальних знань при встановленні фактів запозичення праць інших авторів при створення наукових творів.
  • Проблеми і перспективи розробки і акредитації програмних продуктів, які дозволяють виявляти плагіат у наукових текстах.

Регламент роботи круглого столу: доповідь – до 10 хв.; виступ – до 7 хв.; запитання та репліки – до 5 хв.

Кількість доповідачів і виступаючих обмежена часом і форматом круглого столу.

За результатами роботи круглого столу передбачено видання науко-методологічних матеріалів.

По завершенню заходу передбачена презентація нового підручника директора Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності Мін’юсту, проф. В.Л. Федоренка «Конституційне право України», виданного за сприяння Програми Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні».  

Контакти організаторів заходу:

Федоренко Владислав Леонідович – 044 592 14 01; intelect.ndc@gmail.com

Медведєва Лариса Вікторівна – 093 709 21 28; medvedeva92@mail.ua