Українська система освіти і науки дісталася нам у спадок від радянської, яка тривалий час була закритою та ізольованою від глобальних процесів. Подолати цю проблему і максимально залучити наші освіту і науку до міжнародного контексту є надзвичайно важливим для успішного розвитку нашої країни.

Адже глобальні процеси розвиваються таким чином, що наукові дослідження стають все більш інтернаціональними, країнам вигідніше включатися до великих міжнародних проектів на кшталт CERN. Чому? Про це в матеріалі “Wissenschaft wird immer globaler” на Scinexx.de, переклад якого надрукував Zbruc.eu.

Вчені з Університету штату Огайо провели дослідження і дійшли висновку, що з 1990 року кількість публікацій, чиїми авторами є науковці з не однієї країни, зросла більш ніж удвічі в усіх галузях, які вивчалися (досліджували астрофізику, математику, полімерні дослідження, сейсмологію, ґрунтознавство та вірусологію). Цей показник з 10% перетворився на 25%. Також за цей час суттєво зросла кількість держав, залучених до міжнародної наукової співпраці.

Ознайомитися з матеріалом “Наука стає все глобальнішою”.