28 і 29 травня в офісі Американських Рад відбувся дводенний тренінг з тренерами з Fairfield University (штат Коннектикут) – професором Кетрін Нанц і професором Девідом Шмідтом у рамках Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні (SAIUP). Fairfield University є одним із партнерів цього проекту. На тренінг були запрошені студенти-координатори від десяти університетів – учасників SAIUP.

Упродовж двох днів професори з Fairfield University ділилися своїм досвідом у налагодженні академічної доброчесності в університетах. Студенти-координатори разом з тренерами розглядали різні аспекти академічної доброчесності в конкретних ситуаціях, пов’язаних з навчальним процесом в університетах, зокрема реальні порушення академічної доброчесності в Fairfield University. У кожного студента-координатора була можливість виробити свій план роботи за проектом у своєму університеті й обговорити його з професорами з Америки. Представники Fairfield University поділилася багатим досвідом і корисними навичками, які допоможуть координаторам від студентів успішно реалізувати SAIUP у своєму університеті.

Завершенням дводенного тренінгу став урочистий прийом «Зустріч партнерів сприяння академічній доброчесності», який відбувся 30 травня в Центрі сучасного мистецтва (Contemporary Art Center). З вітальним словом до студентів-координаторів, викладачів-координаторів та гостей урочистого прийому звернулася перший заступник Міністра освіти і науки України Інна Совсун, представник парламентського комітету з питань науки і освіти Олександр Співаковський, директор Американських Рад з міжнародної освіти в Україні Ярема Бачинський, радник Посольства США з питань преси, освіти та культури Конрад Тернер і координатор Проекту по сприянню академічній доброчесності в Україні Тарас Тимочко. Представники від Fairfield University провели лекцію на тему «Запровадження академічної доброчесності в Україні». Подальше спілкування гостей заходу та партнерів проекту продовжилося вже у неформальній обстановці.

Анастасія Шишман, прес-служба ІДГУ