МОН України назвав ключові стратегічні завдання в сфері вищої освіти на 2017 рік: розробка стандартів, умови для створення систем внутрішнього забезпечення якості ВиШів, ЗНО для вступу на магістратуру з права та Національний репозитарій академічних текстів.

За словами директора департаменту вищої освіти МОН Олега Шарова, внесені Міністерством освіти і науки пропозиції до проекту Середньостроового плану пріоритетних дій Уряду до 2020 року не є чимось абсолютно новим: вони є і частиною виконання Програми діяльності Уряду, і впровадженням реформи, започаткованої Законом України «Про вищу освіту» 2014 року. Щороку визначається порядок денний із переліком ключових напрямків та завдань, за якими вестиметься активна робота. Цього року таких ключових пріоритетних завдань МОН 4:

  • Розробка стандартів вищої освіти;
  • Напрацювання методичної бази та надання практичної допомоги ВНЗ у створенні системи внутрішнього забезпечення якості;
  • Створення Національного репозитарію академічних текстів;
  • Використання технології ЗНО для відбору вс
    тупників на магістратуру за спеціальністю 081 «Право».

 

Вагомим кроком на підтримку академічної доброчесності стане створення до кінця 2017 року Національного репозитарія академічних текстів. У ньому будуть зібрані фактично усі освітні та наукові тексти у вигляді, в якому вони піддаються обробці, перегляду та порівнянню. Робочою групою вже створено проект Положення про національний репозитарій академічних текстів і паралельно триває розробка регламенту роботи репозитарію, в якому будуть визначені всі технічні питання. Після запуску ресурсу, впродовж 2018-2019 років, планується створення національної наукометричної системи.

Детальніше ознайомитися з ключовими пріоритетними завданнями МОН на 2017 рік можна на сайті Міністерства освіти і науки України.

За матеріалами прес-служби МОН.