12 квітня відбулася презентація Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні у Харківському національному університету міського господарства ім.О.М. Бекетова за участі представників SAIUP та Посольства США в Україні.

В заході взяли участь: радник з питань преси, освіти і культури посольства Сполучених Штатів Америки Конрад Тернер, координатор Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні Тарас Тимочко, асистент відділу преси, освіти такультури Посольства США вУкраїні Віра Терновська та асистент Проекту Яна Чапайло.

Мету та головні завдання проекту сприяння академічній доброчесності в Україні – SAIUP представив Тарас Тимочко. Після чого учасники зустрічі отримали анкети-опитувалтники, які включали питання пов’язані з хабарництвом у ВНЗ, плагіатом, списування. Як наголосила Віра Терновська, серед 36 опитаних студентів тільки 3 особи позитивно відносяться до можливості заплатити хабар за оцінку, що є досить непоганою тенденцією.

Основним меседжем пана Тернера стала необхідність вивчення англійської мови, адже на сьогодні без знання мови конкурентоздатність зводиться до мінімуму. «Я вивчаю нові мови і культури постійно…Адже, як я можу розмовляти з аудиторією без розуміння їх економічної ситуації,цінностей, культури»,- говорить пан Тернер.

Під час зустрічі говорили і про негативну сторону «студентського колективізму» – коли студенти допомагаючи своїм одногрупникам вирішити завдання, чи списати не дають можливості самореалізуватися, в більш широкому розумінні – неможливо досягнути успіху не чесним шляхом.

За метеріалами сайту ХНУМГ імені  О.М.Бекетова