22 квітня в Сумському державному університеті  відбулася зустріч з радником з питань преси, освіти та культури  Посольства США в Україні Конрадом Тернером.  У ході зустрічі презентовано Проект сприяння академічній доброчесності в Україні.

В цьому Проекті поряд із Сумським державним університетом задіяно ще дев’ять вищих навчальних закладів нашої держави.

«Впровадження академічної чесності в навчальний процес – необхідна складова нашої подальшої діяльності, – з таких слів розпочав зустріч ректор СумДУ Анатолій Васильєв. –  Інакше ми ніколи не подолаємо корупцію в країні. Ми повинні скласти алгоритм, напрацювати правила, за якими всі разом – і студенти, і викладачі, – перейдемо до академічної доброчесності».

Конрад Тернер  зазначив, що серед  тих вузів, де він уже побував разом зі своїми колегами, говорять про авторитетну репутацію Сумського державного університету. З приємністю відмітив і те, що університет з великим ентузіазмом бере участь у проекті.

Спікер зустрічі – координатор Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні Тарас Тимочко пояснив, що Проект має  декілька ключових складових та носить координаційний, рекомендаційний характер. «Інформаційний компонент Проекту – це завдання пояснити і студентам, і викладачам, що таке академічна доброчесність, що таке плагіат як такий, – розповідав Тарас Тимочко. – Ще одна задача – це створення нормативної бази, наприклад складання Кодексу честі. Нами розроблена певна модель і ми хочемо показати, як саме ці документи можуть перетворитися у реальні механізми, які будуть працювати безпосередньо в начальному процесі». Також координатор розповів, що впровадження Проекту розраховане на 4 роки і його реалізація включає в себе багато завдань, що мають на меті поліпшення якості освіти в Україні. Це і впровадження вибіркових курсів (коли студент сам обирає, які предмети хоче вивчати), і передача певних повноважень студентам (для виховання в них більш високого рівня відповідальності) і «будівництво мостів» між студентами, роботодавцями й вишами, що забезпечить більшу ефективність освіти і кваліфікованість майбутніх спеціалістів.

«Академічна доброчесність у Сумському державному університеті: сьогодення і перспективи» – такою була тем виступу начальника центру науково-технічної та економічної інформації СумДУ Артема Артюхова.  Зокрема, він наголосив, що впровадження академічної чесності у виші – є питанням іміджевим. Також він розповів, що в СумДУ є ряд напрацювань, зокрема, діють Кодекс корпоративної культури,  Положення про перевірку на академічний плагіат, створено науково-академічні комісії, проводяться лекції. «Кожен повинен особисто сприйняти академічну чесність і розпочати у першу чергу з себе», – зазначив Артем Артюхов.

Конрад Тернер відзначив, що у СумДУ дуже відповідально поставилися до впровадження Проекту академічної доброчесності і прогнозував, що дуже скоро про це говоритимуть у міжнародній спільноті. «Впевнений, що Сумський університет – це наш успішний вибір для впровадження проекту: цей заклад зможе не тільки наслідувати рекомендаціям, але й започатковувати свої власні шляхи академічної доброчесності», – наголосив пан Тернер.

Оригінал статті: сайт СумДУ