Іван Приймаченко, співзасновник он-лайн університету Prometheus для Українська правда. Життя

Викладання в школах програмування, критичного мислення і підприємництва, навчання кожного студента у найкращих викладачів країни, розвиток вміння вчитися замість одноманітного зубріння: все це реально втілити в Україні вже за декілька років.

Ключ до фундаментальних змін в освіті – реформа на базі новітніх технологій, масових безкоштовних онлайн-курсів та змішаного навчання.

Гранично спрощуючи, проблеми української освіти можна звести до тотальної нестачі трьох ресурсів: достатньої кількості висококваліфікованих викладачів, відсутності грошей і часу на зміни.

Ці три ключові проблеми утворюють “трикутник смерті” української освіти.

Мета будь-якої серйозної реформи повинна полягати в тому, щоб вирватися з цього “трикутника” на оперативний простір вільного розвитку.

Без цього українська освіта продовжить бути імітаційною системою, в якій одні роблять вигляд, що чомусь навчають, інші – що чомусь навчаються, а громадяни вдають, що вірять у все це, і фінансують процес зі своєї кишені.

Безумовно, в Україні є вчителі та викладачі світового рівня, але їх критично не вистачає. Вони радше виключення з правил, в хорошому сенсі цього слова, фанатики своєї справи.

Щоб системно винаймати висококласних фахівців або навчити їх з нуля не вистачає грошей: на зарплати порівняні з тими, що платять в приватному секторі, на радикальне реформування педагогічних вишів, на необхідне обладнання та матеріальні умови в навчальних закладах.

Нарешті, як показує вся сучасна історія України, у нас може просто не бути десятиліть на проведення повільних консервативних змін в освіті, а саме стільки тривала, наприклад, знаменита освітня реформа в Фінляндії. Серйозні успіхи в цій сфері життєво необхідні нашій країні вже в найближчі 5 років.

Читати статтю повністю: Українська правда. Життя

Фото: Studway.com.ua