В листопаді в рамках Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні – SAIUP, офіційним партнером якого є Луцький національний технічний університет, реалізовувався інформаційно-просвітницький захід для студентів вищих навчальних закладів міста Луцька – “Щеплення від плагіату”.

Зокрема було проведено воркшопи для студентів 1–3 курсів Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, для студентів Луцького кооперативного коледжу Львівського торгівельно-економічного університету, для студентів-членів наукового гуртка Луцького педагогічного коледжу, для студентів Луцького національного технічного університету. В цілому до фокусу інформаційно-просвітницьких заходів проекту потрапило близько 400 осіб, котрі представляли освітнє середовище міста.

В ході воркшопів слухачі могли з’ясувати, які цінності для них є визначальними в житті, навчанні, дізналися про те, що важливо в освітньомупроцесі, які чесноти слід виділяти пріоритетними. Оскільки основою культури навчання є поняття порядності, то для студентів рекомендувалосяобов’язково дотримуватися в процесі навчання таких цінностей: чесність, довіра, повага, справедливість, відповідальність. Усі присутні могли змогу ознайомитися та отримати брошуру «Стоп плагіат». У ній можна було отримати інформацію про те, що таке доброчесність, що таке плігат та які його прояви можливі в освітньому процесі.

Студенти могли дізнатися й про основи академічного письма в частині опрацювання джерел навчально-наукової інформації та правильності і обов”язковості їх цитування. Слухачі тренінгових заходів дізналися також про види відповідальності за плагіювання в суспільстві та в освітньому середовищі зокрема. По завершенні воркшопу студенти отримували 10 заповідей доброчесної поведінки студента, як свідчення їх «щеплення» від небезпечного «вірусу» в нашому соціумі – плагіату.

Автор – Надія Хвищун

Оригінальна стаття – http://economosvita.lntu.edu.ua/studentam/navchannja/1612-scheplennja-vid-plagiatu.html