Відбулася перша авторська презентація книги “Академічна чесність як основа сталого розвитку університету” – збірника статей, присвячених проблемам академічної доброченості в Україні та в світі. Першим університетом, в якому була представлена книга, став Сумський державний університет.

Видання презентували ректор СумДУ Анатолій Васильєв, президент Міжнародного фонду досліджень освітньої політики Тарас Фініков, завідувач відділу лідерства та інституційного розвитку Інституту вищої освіти НАПН України Сергій Курбатов, начальник Центру науково-технічної та економічної інформації СумДУ Артем Артюхов.

Тарас Фініков назвав книгу «першим системним викладом того, як світ намагається боротися з академічною нечесністю і як світ намагається протидіяти різноманітним формам корупції в академічному середовищі». «Авторами цього видання є 13 науковців з України, це учасники двох великих проектів: україно-польського – «Інноваційний університет і лідерство» та україно-американського, пов’язаного з проблемами протидії академічній нечесності», – розповів професор Тарас Фініков.

На запитання журналістів, чому для першопрезентації монографії було обрано саме Сумський державний університет, фахівець відповів: «На мій погляд, динаміка й стратегія розвитку цього закладу може слугувати взірцем того, як це можна робити в Україні, як це можна робити поза межами столиці, без ексклюзивних умов ресурсної підтримки, в такий спосіб, щоби цей досвід міг тиражуватися для інших».

На сьогодні в СумДУ проведено ряд заходів, спрямованих на впровадження академічної доброчесності. Зокрема, у Кодексі корпоративної культури СумДУ затверджено принципи законності, взаємної довіри, чесності та порядності, справедливості, компетентності й професіоналізму, відповідальності, партнерства і взаємодопомоги, взаємоповаги, прозорості тощо. Також в СумДУ затверджено Положення про перевірку наукових, навчально-методичних, кваліфікаційних та навчальних робіт на академічний плагіат, яке регламентує процедуру перевірки робіт на академічний плагіат, попередження академічного плагіату, програмно-технічні засоби для перевірки унікальності робіт.

Сумський державний університет є офіційним партнером Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні – SAIUP.

Детальніше – на сайті СумДУ.