Лише минулого місяця Проект сприяння академічній доброчесності в Україні, що втілюється за сприяння Міністерства освіти і науки України та підтримки Посольства США в Україні, розпочав свою активну роботу, а нині подорожує з візитами до університетів-партнерів, з якими здійснюватиме свою діяльність.

Першим, кого відвідали представники Проекту Тарас Тимочко, Юлія Солодько та Яна Чапайло,  а також радник з питань преси, освіти та культури Посольства США в Україні Конрад Тернер, став Донецький національний університет, що тимчасово знаходиться у Вінниці. Донецький університет відомий своєю видатною академічної історією, активними студентами та викладачами, які свого часу ціною неймовірної мужності, зусиль та відваги врятували університет, зумівши перевезти його до Вінниці. Нині Донецький національний університет бере участь у низці цікавих українських та міжнародних освітніх і культурних ініціатив, а його наукова спільнота успішно представляє Україну закордоном. Не дивно, що ДоНУ з готовністю відгукнувся на ініціативу Американських Рад долучитися до впровадження академічної доброчесності в Україні, адже і викладачі, і студентство добре знають, як важливо бути відкритими до змін, аби, не зважаючи на складнощі, розвиватися і творити науку.

Знайомство з університетом розпочалося з зустрічі з паном Романом Гринюком, ректором Донецького національного університету, та адміністрацією і педагогами. Усвідомлюючи важливість творення нової академічної культури, студенти ДоНУ разом з викладачами розпочали самостійну роботу над формуванням етики університету, яка єднатиме наукову спільноту у стінах Alma Mater і формуватиме власну університетську філософію. Сподіваємося, що спільно з Проектом сприяння академічній доброчесності в Україні ДоНУ вдасться успішно втілити задумане.

Зустріч зі студентською спільнотою, яку провели Конрад Тернер і Тарас Тимочко, показала, що студенти готові долучатися до різних ініціатив, аби не бути осторонь розбудови свого університету. Команда SAIUP акцентувала увагу студентів на тому, що впровадження і дотримання принципів академічної доброчесності (не списувати, не давати хабарів, не використовувати плагіат) у майбутньому допоможе випускникам українських ВНЗ – їхні знання та навики будуть запотребованими на ринку праці і даватимуть кращі можливості для успішного працевлаштування після завершення навчання.

У своїй розмові зі студентами Радник Посольства США з питань преси, освіти та культури Конрад Тернер зауважив, що SAIUP – це проект, у якому «процес має не менше значення від результату», тобто саме зустрічі, живе спілкування, обмін думками формує уявлення про зміст і важливість академічної доброчесності як безумовної запоруки якісної вищої освіти і конкурентоспроможності студентів України у майбутньому.