Координатор викладацького складу від Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні – SAIUP, учасником якого є Тернопільський державний медичний університет імені І. Я. Горбачевського Oksana Sydorenko мала нагоду взяти участь у тематичній поїздці щодо практик розвитку академічної доброчесності за програмою Open World Ukraine .

“29 березня – 9 квітня 2017 року доцент кафедри невідкладної та екстреної медичної допомоги Оксана Сидоренко відвідала США в рамках програми Open World («Відкритий Світ»). Програма заснована Конгресом США у 1999 році та фінансується за рахунок асигнувань, що надаються Конгресом США. Програма «Відкритий Світ» призначена для молодих громадських лідерів – представників різних рівнів державної влади, академічного співтовариства, некомерційних організацій й інших структур, що займаються громадськими питаннями, а також зацікавлені в побудові демократії, ринкової економіки й верховенства права (з сайту Американських Рад з міжнародної освіти).

29-31 березня 2017 року учасники програми «Відкритий Світ» перебували у Вашингтоні, де у бібліотеці Конгресу США Льюїс Маданік, керівник програм Центру лідерства «Відкритий світ» офіційно відкрив зустріч. Виступив з лекцією щодо ролі освіти в ХХІ столітті президент Американських Рад з міжнародної освіти Ден Е. Девідсон, а також професори Джорджтаунського університету –Джон Браун та Сем Потоліккіо.

У подальшому, з 1 по 9 квітня, делегація перебувала у місті Модесто (Каліфорнія), де мала офіційні візити в освітні установи та організації міста. Відвідали школи, коледжі, університети, департамент управління освіти та міську раду.

Надзвичайно вразила система освіти в Каліфорнії – як матеріальна база освітніх закладів, так і ментальність учасників освітнього процесу. Захоплює відповідальність і викладачів, і студентів один перед одним. Вразили сучасні університетські  науково-технічні лабораторії, лабораторії для вивчення природничих наук, симуляційне навчання для медсестер,  інформаційне забезпечення, а також дитячі військові школи та навчальні заклади для дітей з обмеженими можливостями, і, звичайно, люди – американці – щирі, вільні та відкриті.

Висловлюю щиру подяку за сприяння в поїздці адміністрації ТДМУ, Американським Радам з Міжнародної освіти, особисто Оксані Семенишин, Тарасу Тимочко, Юлії Солодько та Яні Чапайло, а також організаторам програми в місті Модесто, Каліфорнія – Adrian Harrell, John Mensinger, Bill Zoslocki,   Tony Madrigal, Mary Barberis та Bob Quintella.”

Повна версія статті тут