ЛНТУ (Луцький національний технічний університет) – один з 10 українських ВНЗ, які беруть участь у Проекті сприяння академічній доброчесності в Україні – SAIUP. В рамках проектних заходів 11 листопада 2016 року для викладачів ЛНТУ було проведено семінар-тренінг щодо посилення ролі академічної доброчесності в університеті.

«Тренінг має на меті посприяти реалістичному, практичному розумінню академічної доброчесності, впровадження якої в навчальному закладі завжди є двостороннім процесом: від викладача до студента і в зворотному напрямку, – розповідає тренер та модератор заходу, проректор з науково-педагогічної роботи Валентина Галущак. – Завданням найближчого часу є формування такої університетської культури, в центрі якої знаходяться принципи чесності, законності, відповідальності та компетентності. Також ми розпочинаємо роботу над створенням університетського Кодексу честі – переліку настанов, за якими злагоджено має розвиватись викладацький та студентський колектив», – зазначила фахівець.

Використовуючи кращий досвід американських університетів, учасники виконували ситуативні вправи для розуміння принципів академічної доброчесності, розглядали можливості використання програм перевірки дипломних та інших робіт на плагіат. В інтерактивному режимі викладачі обговорювали проблему списування та методи заохочення молоді до доброчесного навчання.

Також викладачі ознайомилися з “Листом до моїх студентів” Вільяма Тейлора – документом, в якому викладач пояснює студентам, чому академічна доброчесність важлива і як їм краще організувати свій навчальний процес таким чином, щоб максимально уможливити дотримання основних принципів академічної доброчесності. Потому викладачі ЛНТУ змогли скласти власні звернення до свої студентів, в яких закликали їх чесно готуватися до занять, повідомляти про власні та чужі правопорушення, поважати працю інших, не красти чужих напрацювань. Поширювати цю інформацію планують через соцмережі, на годинах куратора, у вступі до фаху та через запровадження Кодексу честі.

Викладачі ЛНТУ та координатори від Проекту SAIUP скалали план заходів з формування системи забезпечення академічної доброчесності в університеті, який передбачає: бесіди між ключовими учасниками академічного процесу (викладачами, студентами, адміністраторами), семінари для викладачів з кращих практик викладання, проведення тренінгів тощо.

 

Інформація з сайту Луцького НТУ