В своїй статті для Osvita.ua “Про доступ до вищої освіти: це не товар, який купують” автор Юрій Федорченко розглядає такі аспекти української вищої освіти як: доступність, якість, конкурсний відбір студентів та якість абітурієнтів, які приходять в українські унівирситети. 

 

Низький рівень підготовки випускників середньої школи, відсутність мотивації у значної частини учнів старших класів, занижені вимоги до сертифікатів ЗНО під час “конкурсу сертифікатів” при вступі – проблеми та виклики системи вищої освіти в Україні. Здобуття вищої освіти на контрактній основі не дає відмінного результату, тому що також відбувається в рамках тих сами проблем – низької якості підготовки абітурієнтів, відсутність інших механізмів ефективного відбору окрім фінансової спроможності абітурієнта.

Автор дає ряд рекомендацій, покликаних покращити принцип рівного доступу до вищої освіти за умов покращення якості: “Ми маємо припинити практику фактичної торгівлі документами про вищу освіту, що «процвітає» сьогодні у сфері вищої освіти. Має бути забезпечена ефективність функціонування соціальних ліфтів, одним із найпотужніших з яких є доступ до вищої освіти. Від ефективності процедур забезпечення доступу до вищої освіти залежить процвітання суспільства, країни та держави”.

Ознайомитися з оригінальним текстом статті та з рекомендаціями автора можна за посиланням.