Дедалі ширшого суспільного резонансу набувають проблеми забезпечення належного рівня академічної доброчесності в Україні. Наукова спільнота та суспільство в цілому виявляють помітну нетерпимість до плагіату в наукових роботах, включаючи й наукові кваліфікаційні роботи — від магістерського — до дисертаційного дослідження.

Про це йдеться в статті директора Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України Владислава Федоренка для «Голосу України».

Автор розглядає юридичні аспекти боротьби за академічну доброчесність, зокрема, боротьби з плагіатом. Йдеться про захист авторських прав у суді, про проведення експертизи, яка доводить факт плагіювання та висновки якої можуть бути доказом у суді. Наразі така практика в Україні лише встановлюється, важливим для її розвитку є знайомство з аналогічним міжнародним досвідом країн з розвиненою судовою системою та високим рівнем захисту авторських прав.

Які кроки необхідно здійснити для того, щоб система захисту авторських прав, зокрема і в науковій сфері, ефективно діяла та з якими проблемами стикаються експерти цієї галузі, можна дізнатися, ознайомившись зі статтею «Шляхи і методи запобігання плагіату наукових творів та утвердження академічної доброчесності».