Академічна доброчесність в університетах різного обсягу студентів часто залежить від існування/неіснування у ЗВО кодексів честі. Для того, аби не лише вміло розробити такий документ, але й зробити його дієвим та авторитетним для учасників освітнього процесу, академічна спільнота має передати першість на його (кодексу) створення тим активним представникам Академії, які конструктивно та проактивно виконуватимуть роль “законодавців” у створенні нового для академічного середовища документу.

Вибір між традиційними та модифікованими кодексами честі – перший крок до створення документу.

У матеріалі йдеться про те, чим мають керуватися ініціатори, автори та кандидати до комісій з етики, аби створити дієвий механізм контролю та заохочення до дотримань правил академічної доброчесності.

Дональд Маккейн (Donald L. McCabe), президент-засновник і голова комітету з питань членства Центру академічної доброчесності, професор з менеджменту та глобального бізнесу в Університеті Ратгерса (Rutgers University – Newark, Newark, NJ 07102; dmmccabe@andromeda.rutgers.edu).

Ґері Павела (Gary Pavela), колишній президент Центру, викладач програми підготовки до магістратури в Мерілендському університеті (University of Maryland – College Park, 2118 Mitchell Building, College Park, MD 20742-5221; garypavela@gmail.com).  

Центр академічної доброчесності є консорціумом, до якого входять двісті коледжів та університетів Сполучених Штатів, Канади та Мексики, місією якого є забезпечувати майданчик для визначення, утвердження та поширення цінностей академічної доброчесності серед студентства.